Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рязко повишаване на новозаразените и починалите от Covid

Снимка: БГНЕС

6252 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа. Това е с 4334 новозаразени повече спрямо ден по-рано. 73% от тях не са ваксинирани. Положителни са 14,6% от направените 42 828 теста при 11 на сто във вторник, сочи порталът coronavirus.bg. 

Регистрираните активно болни нарасатват до 111 467. Хоспитализирани са 4477 пациенти. 468 са на интензивно лечение. От новопостъпилите в болници 887 инфектирани 83% не са ваксинирани. 

За денонощието са починали 157 души с установен Covid, 142-ма от тях не са били имунизирани. Излекуваните са 1340. 

Във вторник са поставени 24 947 ваксини. Със завършена имунизация са 1 921 662-ма българи.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 67

В брой 67 на предаването слушайте: Молдова след изборите – как българите и гагаузите в страната „разчитат“ резултатите от вота – коментар на бесарабския българин Александър Ламбов и Михаил Сиркели, гагаузин с българско гражданство;..

публикувано на 09.10.25 в 12:00

Климатичните бедствия "изядоха" 1% от българската икономика през 2025 г.

От началото на годината България преживя рекордни жеги , серия от опустошителни пожари и ново бедствие само преди дни – катастрофални води, които отнеха човешки животи. Климатичните промени вече имат своята цена – и тя расте с всяка..

публикувано на 09.10.25 в 11:10

Фестивалът "Зелена вълна – 21 век" в Кърджали предлага обучение в бедствени ситуации

Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..

публикувано на 09.10.25 в 07:55