Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Променя се режимът за влизане в България на граждани на Северна Македония, Израел, Турция и Сърбия

Снимка: архив

Считано от 20 януари, четвъртък, гражданите на Северна Македония, Израел, Турция и Сърбия и членове на техните семейства, които пристигат от държава-членка на ЕС, Европейското икономическо пространство, Швейцария, Великобритания и Северна Ирландия, Северна Македония, Израел, Турция и Сърбия, която е в „червена зона“, се допускат на територията на страната при представяне на валиден цифров Covid сертификат на ЕС за ваксинация или за преболедуване или аналогичен документ, едновременно с отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизане в страната PCR изследване. Това нарежда министърът на здравеопазването проф. Асена Сербезова със своя заповед, издадена днес.

Също от 20 януари в „червена зона“ влизат Албания, Босна и Херцеговина, Колумбия, Малдиви, Фиджи, Сао Томе и Принсипи, Сейнт Винсент и Гренадини.

От министерството уточняват, че в заповедта са отразени отправените от туристическия сектор препоръки. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пътищата са проходими при зимна обстановка

Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..

публикувано на 18.02.25 в 08:30

"Агра 2025" среща науката с практиката

Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..

публикувано на 18.02.25 в 07:10

Валежите продължават и във вторник, по-значими – в Източна България

Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..

публикувано на 17.02.25 в 17:40