Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Италия намалява срока на валидност на ваксинационните сертификати

Снимка: архив

От 1 февруари т.г. дигиталният сертификат за ваксинация срещу Covid-19 ще бъде валиден документ за пътуване до Италия в рамките на 6 месеца след завършването на ваксинационния курс или 6 месеца след поставянето на бустерната доза, информират от МВнР.

Всички, които пристигат след тази дата от страните в списък „C“ – сред тях е и България, ще трябва да представят отрицателен тест за коронавирус. Неваксинираните и непреболедувалите пътници ще подлежат на 5-дневна карантина.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Външно министерство препоръчва в събота и в неделя да не се пътува до Сърбия

Освен при крайна необходимост, българските граждани и автомобилни превозвачи да избягват пътувания до Сърбия на 15 и 16 март, до приключване на протестните действия, съветват от българското външно министерство. В събота на 15 март ще се проведе..

публикувано на 15.03.25 в 08:40

България днес - 14 март 2025 г.

В „България днес“ ви срещаме с Байсе Касъмларлъ – учителката от Брюксел, която децата обожават. Разказваме и за мисията, която промени живота на младата лекарка Д-р Емилия Щърбанова. Кога са били първите богослужения на български език в Берлин, ни казва..

публикувано на 14.03.25 в 19:00

Жълт код за силен вятър в 24 области, ще е облачно, но много топло

В събота , 15 март, след очакваните нощни валежи сутринта минималните температури ще бъдат от 8 до 13°. В София – около 11°. През деня облачността ще е предимно значителна, но висока, вятърът от юг-югозапад ще се усили и ще бъде умерен и..

публикувано на 14.03.25 в 18:35