Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мониторинговата група към LIBE изслушва главния прокурор Иван Гешев

Иван Гешев
Снимка: БГНЕС

Главният прокурор Иван Гешев е поканен да участва в изслушване в Европейския парламент, организирано от мониторинговата група към LIBE – Комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи. Заседанието се провежда на 27 януари, при закрити врата. В мониторинговата група към LIBE, която се състои от 14 души, участват представители от всяка политическа група в ЕП. 

На закритата среща се очаква управляващите в България да представят своите планове за реформа в съдебната система и въвеждането на отчетност на главния прокурор, а също и за ефективни законодателни промени в борбата с корупцията. Във фокуса на срещата ще бъдат също медийната свобода и предотвратяването на т.нар. SLAPP дела срещу журналисти и граждански активисти, като форма на съдебен тормоз.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 31 октомври 2025 г.

В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски - обзор на по-важното от Балканите В очакване на 1 ноември- Деня на народните будители 25:08..

публикувано на 31.10.25 в 19:00

Ноември започва с топло есенно време

В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност, преди обед на места в равнините ще има мъгла. Ще бъде почти тихо или със слаб вятър от..

публикувано на 31.10.25 в 18:30

Българите са сред най-малко ползващите влакове в ЕС

Железопътният превоз на пътници в ЕС е нараснал с 5,8% през 2024 г., показват публикуваните днес данни на статистическата агенция Евростат. През миналата година с влакове са извършени 443 милиарда пътникокилометра, което е най-високото ниво,..

публикувано на 31.10.25 в 17:45