Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дневните температури ще се затоплят

Снимка: БГНЕС

В петък сутринта ще е студено с минимални температури между минус 8 и минус 3°, за София до минус 7. През деня ще е слънчево, с променлава предимно средна и висока облачност. Ще духа слаб до умерен вятър от югозапад. Максималните температури ще са от 3 до 8°, в София около 4°. 

Над планините ще е слънчево, след обяд със значителна средна и висока облачност. Ще духа до силен вятър от северозапад. Максималната на височина 1200 м. ще е около 2°, на 2000 метра до минус 3. Има опасност от лавини.

В събота максималните дневни температури ще нараснат с 2 до 4°. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 4000 студенти от цял свят желаят стаж в института INSAIT в София

Студенти от елитни университети от цял свят са подали документи за кандидатстване за летен стаж в Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет. Сред тях са медалисти от национални и международни..

публикувано на 06.03.25 в 12:03

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 41

В брой 41 на предаването слушайте: За мисията да въведеш чужденци в тайните на българския език – интервю на Десислава Шапкарова с д-р Мая Падешка, лектор по български език в университета "Ориентале" в Неапол, Италия; Байсе Касъмларлъ –..

публикувано на 06.03.25 в 12:00

Преди лидерската среща на ЕС българският премиер разговаря с украинския президент

В телефонен разговор украинският президент Володимир Зеленски и българският премиер Росен Желязков обсъдиха начините за установяване на справедлив и траен мир в Украйна. Зеленски написа в социалната мрежа "Х": "Изразих благодарност за..

публикувано на 06.03.25 в 11:27