Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дневните температури ще се затоплят

Снимка: БГНЕС

В петък сутринта ще е студено с минимални температури между минус 8 и минус 3°, за София до минус 7. През деня ще е слънчево, с променлава предимно средна и висока облачност. Ще духа слаб до умерен вятър от югозапад. Максималните температури ще са от 3 до 8°, в София около 4°. 

Над планините ще е слънчево, след обяд със значителна средна и висока облачност. Ще духа до силен вятър от северозапад. Максималната на височина 1200 м. ще е около 2°, на 2000 метра до минус 3. Има опасност от лавини.

В събота максималните дневни температури ще нараснат с 2 до 4°. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Променят споразумението за пенсиите между България и Русия заради еврото

Правителството одобри проект на Протокол за изменение на Споразумението за прилагане на Договора между България и Русия за социална сигурност. Упълномощен да води преговорите и впоследствие да подпише документа е министърът на труда и..

публикувано на 05.03.25 в 16:47

Почит към паметта на медиците загинали в Руско-турската война 1877-78 г.

С поднасяне на венци и цветя беше почетена паметта на над 500 медици, загинали в Руско-турската освободителна война. Церемонията е по повод 147 години от Освобождението на България и е организирана от Българския Червен кръст. Пред Докторския..

публикувано на 05.03.25 в 12:20

България участва на престижно туристическо изложение в Берлин

България има уникален туристически потенциал и ние сме тук, за да го представим по най-добрия начин. Това заяви министърът на туризма Мирослав Боршош за участието на страната в най-голямото международно туристическо изложение в света..

публикувано на 05.03.25 в 10:25