Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДПС призовава премиерът да се придържа към фактите

Йордан Цонев
Снимка: БГНЕС

Зам.-председателят на ДПС Йордан Цонев заяви от името на движението, че нито едно от твърденията на премиера Кирил Петков за депутата от ДПС Делян Пеевски не е вярно. Това стана след като за пореден път Петков се възмути, че прокуратурата не прилага спрямо Пеевски законът на САЩ за санкции по т. нар. списък „Магнитски“ 

"Буди изключително изумление, че след като всички държавни институции, които се борят с корупцията са от 8 месеца в ръцете на сегашната власт, премиерът все още говори на базата на журналистически разследвания и статии, вместо с конкретни факти и доказателства за лицата и темите, по които говори. Призоваваме го, вместо празни приказки, да докаже твърденията си", се казва в позицията на ДПС.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Петър Чобанов

25% от депозитите на домакинствата у нас вече са в евро

В напреднала фаза е подготовката на миграцията на картовите плащания от лева в евро и съответното присъединяване до края на годината на картовата платежната система БОРИКА към TARGET, заяви пред БТА подуправителят на Българската народна банка..

публикувано на 30.04.25 в 17:02

България е първа в ЕС по дял на хората в риск от бедност

През 2024 г. 93,3 милиона души в ЕС (21,0% от населението) са били изложени на риск от бедност или социално изключване, показват данни на европейската статистическа служба Евростат. По този показател България заема първото място с 30,35%, или..

публикувано на 30.04.25 в 15:14

Патриарх Даниил: Предметът "добродетели и религии" в училище не е индоктринация

Чрез въвеждането на предмета "Добродетели и религии" в училище не се цели индоктринация и вцърковяване на децата, а запознаване и образоване. Защото вярата е нещо лично, каза за БНТ патриарх Даниил. Вярата не е нещо, което може да се получи с..

публикувано на 30.04.25 в 09:49