„В процеса по издаване на българско гражданство да се обърне по-голямо внимание на законодателните промени, така че българските исторически общности зад граница да получават много по-лесно паспорти, а не тези, които декларират някакъв вид инвестиция”. За това призова на брифинг президентът Румен Радев в отговор на въпрос за разследването на т.нар. „златни паспорти“. Той допълни, че от страна на президентството целият процес за издаването на български паспорти е абсолютно прозрачен.
Вицепрезидентът Илияна Йотова е инициирала допълнителни обратни проверки на документите, които постъпват в президентството, за да бъдат избегнати всякакви съмнения.
В "България днес" на 25 Юни слушайте: 00:54 – Отзвукът у нас на приетия от Външната комисия на ЕП..
Кирил Петков обяви на брифинг, че поема политическа отговорност и подава оставка като съпредседател на "Продължаваме промяната" (част от коалицията "Продължаваме промяната" - "Демократична България", която е втора по брой депутати в Народното събрание) и..
В София се проведе бизнес форум Япония-България на тема "Инфраструктура, енергетика и дигитализация". "България разполага с цяла палитра от предимства, които обаче са слабо известни в Япония. Задачата ни е да предоставим много по-ясна информация за..
Един живот, заобиколен от книги, думи и мъдрост – така може да бъде описан пътят на известната преводачка Янка Трифонова Селими, която и до днес, на..
От новата учебна година университетът в молдовския град Тараклия официално ще обучава студенти като филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев"...
МВнР предупреди, че на 25 юни 2025 г. в Белгия ще се проведе национална стачка, организирана от обединените синдикати. Във връзка с планираните протестни..