След признанието на баницата в кулинарната енциклопедия на традиционните ястия от цял свят „TasteAtlas”, русенската торта „Гараш“ последва примера ѝ, но сред най-вкусните шоколадови изкушения в света.
Според класацията българската шоколадова торта е получила най-висока оценка, но по популярност българският „Гараш“ е на 12-о място от общо 34 десерта. По този показател приза грабна виенската торта „Сахер“, която обаче е девета по оценка на потребителите, следвана от шоколадовото суфле, „Kladdkaka“, „Bolo de brigadeiro“ и др.
Кулинарният атлас издирва традиционни храни, напитки и местни продукти и ги показва на интерактивна карта на света, която съдържа близо 10 000 ястия, над 6 000 локални продукта и повече от 17 хиляди места с традиционна кухня. Енциклопедията е дело на хърватския журналист и блогър Матиа Бабич, който е убеден, че все повече хора искат да опитват местна храна, приготвена от неповторими местни продукти. Като ценител на типичните регионални вкусове и доказали се във времето рецепти, той пътешества по целия свят, за да избира най-вкусните храни и традиционни ресторанти.
По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на генерал-майор от резерва Иван Парапунов, подполковник Стефан Стефанов и майор Димитър Григоров за..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част..
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания –..