Българката Пенка Кунева е номинирана за тазгодишните награди „Грами“ в категорията Best Classical Compendium за албума „Жени Воини – Гласовете на промяната“, в който участва със свои композиции. Той е посветен на борещите се за правата на жените.
Кунева работи в Холивуд като композитор и оркестратор повече от 20 години. Тя е завършила Националното музикално училище „Любомир Пипков“ в София с пиано и Националната музикална академия. През 1990 г. заминава за САЩ със стипендия за обучение по композиция в университета „Дюк“. През 1997 г. защитава докторат по композиция и започва кариера на композитор в Холивуд.
Оркестровите ѝ албуми „Жената астронавт“ и „Прераждането на Ид“ са издадени от Universal Music и получават възторжени отзиви.Първото издание на Международния музикален фестивал "INTERNATIONAL MUSIC STARS SENZA FRONTIERE" ще се проведе в началото на септември, а не през юни както беше предварително анонсиран. Деца и младежи от Европа ще представят музикалния си талант в..
Снимки: operasofia.bg, Христо Юскеселиев (архив), discogs.com, Държавна Опера - Стара Загора
Правец се превръща в сцена на музикалната класика под открито небе. От 18 до 20 юли т. г. на живописния бряг на езерото и на централния площад на града ще се състои юбилейното 20-о издание на Pravets Art Nights – събитие, което в последните две..