Бюстът на Васил Левски в Буенос Айрес, който беше повреден при опит за кражба на 16 януари 2022 г., е реставриран и вече е поставен на мястото си в парк „Баранкас де Белграно“ в аржентинския град, съобщи българското МВнР. По информация на посолството ни в Аржентина членовете на българската общност ще имат възможността традиционно да почетат паметта на Апостола пред паметника на възпоменателно събитие, което ще се проведе на 19 февруари 2022 г. от 10:30 ч.
След неуспешния опит за кражба на паметника, осуетен от бързата реакция на полицията, дипломатическата ни мисия незабавно се свърза с кмета на община „Белграно“, като аржентинската страна предприе всички необходими действия за бързото възстановяване на бюста.
От малък Николай Николов мечтае да лети. Не става космонавт, каквато е мечтата на почти всяко момче, но се посвещава на авиомоделизма. През 2000 г. заедно със свои приятели решава да построи своя първи хеликоптер, който да е двуместен и с максимално..
В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..
Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..
В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от..
От малък Николай Николов мечтае да лети. Не става космонавт, каквато е мечтата на почти всяко момче, но се посвещава на авиомоделизма. През 2000 г...