Българската банка за развитие ще подпомага фирмите при неочакваното повишаване на цените на електроенергията, съобщи министърът на иновациите и растежа Даниел Лорер. За целта ще се отпускат кредити до 200 хил. лв. на малките и средните предприятия за период от 4 месеца. Размерът на финансирането ще се определя според нетната стойност (след приспадане на компенсацията от държавата) на фактурите за консумирания ток за януари–декември 2022 г., като банката може да покрие до 75% от стойността на фактурата. Министърът изрази надеждата, че от пролетта сметките за електроенергия за бизнеса ще се понижат.
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на БНР – Радио България, е била повече от работно място за редица популярни имена от родната..
На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..