Европейската комисия очаква страната ни да възстанови още 28,7 млн. евро от средствата, осигурени от бюджета на ЕС, за изграждане на къщи за гости, съобщи представителят на Дирекцията по земеделие на ЕК Кристина Бохман на изслушване в Комисията по бюджетен контрол на Европейския парламент.
Според генералния директор на службата за борба с измамите със средства от ЕС Виле Итала от 746 къщи за гости, получили над 103 млн. евро, 377 са били проверени и нито една от тях не е изпълнявала поставените цели за разнообразяване на икономическите дейности на регионално равнище и за разкриване на работни места.
Представителите на ЕНП нарекоха случая с българските къщи „ужасяващ“. От името на социалистите и демократите евродепутатът Цветелина Пенкова призова за понасяне на отговорност и отбеляза, че по повдигнатите обвинения досега няма присъди.
Папа Лъв XIV се появи снощи във Ватиканските градини с омофора, дар от премиера Росен Желязков при неотдавнашната му визита във Ватикана по случай 24 май – Ден на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на..
Почти всяко трето дете у нас живее с материални лишения, според данните на Националния статистически институт за м.г., информира репортерът на БНР Виктория Тодорова. Най-много засегнати от явлението са ромските деца – над 2/3 от тях, докато при..
Вече 36 години различните политически мнозинства, управлявали страната ни, не са направили нищо, за да бъде запазено най-автентичното място на репресии на хиляди жертви от тоталитарния комунистически режим – Втори обект на концлагера "Белене" на..
Най-съществената крачка от членството на България в еврозоната е извървяна – страната ни получи официално потвърждение, че е изпълнила всички необходими..
Привърженици на парламентарно представената партия “Възраждане” се събраха пред сградата на Народното събрание, обявявайки се за запазване на..
Изготвени са законови промени заради зачестилите пътнотранспортни произшествия, в които участват товарни автомобили. Това обяви вицепремиерът и..