Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България ще разчита за своята защита на съюзниците от НАТО

Снимка: БГНЕС

Изключително знаково е посещението на министъра на отбраната на САЩ Лойд Остин в България, зави пред БНР министърът на отбраната Драгомир Заков. Шефът на Пентагона идва в София „не защото България е слабото звено в Алианса, а точно обратното - България се стреми да допринесе с каквото може и това се оценява от нашите съюзници", подчерта Заков. 

Министърът каза, че се очакват офертите на съюзниците за попълване на недостига в състава и способностите на българската бойна група. Той призна, че е недостатъчен ресурсът за патрулиране на българските изтребителите МиГ-29 и ще разчитаме на нашите съюзници.  

„Форматите, в които се обсъжда военна помощ за Украйна, са съюзните формати - НАТО и ЕС", добави Заков. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Васил Терзиев и Екрем Имамоглу ще открият B40 в София

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж", а фокусът на българското..

публикувано на 19.02.25 в 17:54

Влак на българска жп компания катастрофира в Румъния, има жертва

Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал  началник-влакът на частната българска компания, който е румънски гражданин.  По информация на румънската..

публикувано на 19.02.25 в 16:03

Изкуственият интелект създава нова реалност за работодатели и работници

В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората с висока квалификация и с по-високо заплащане. Най-малко засегнати са работните места, които..

публикувано на 19.02.25 в 13:50