Изключително знаково е посещението на министъра на отбраната на САЩ Лойд Остин в България, зави пред БНР министърът на отбраната Драгомир Заков. Шефът на Пентагона идва в София „не защото България е слабото звено в Алианса, а точно обратното - България се стреми да допринесе с каквото може и това се оценява от нашите съюзници", подчерта Заков.
Министърът каза, че се очакват офертите на съюзниците за попълване на недостига в състава и способностите на българската бойна група. Той призна, че е недостатъчен ресурсът за патрулиране на българските изтребителите МиГ-29 и ще разчитаме на нашите съюзници.
„Форматите, в които се обсъжда военна помощ за Украйна, са съюзните формати - НАТО и ЕС", добави Заков.
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му – най-страшните спомени, които бележат целия живот описва в автобиографичната си книга "Черната платнена..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на институцията се отличава с интересни издания и архивни колекции, като тази на списание "ЕК" с налични..
Предаване на Радио България за българите по света В "България днес" на 14 Април слушайте: 0 2 : 19 - Актуална информация от България и света 12:07 - Прогноза за времето у нас и по..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му –..
Предаване на Радио България за българите по света В "България днес" на 14 Април слушайте: 0 2 :..