“Каквато и да е предисторията, какъвто и да претекстът за войната в Украйна, нищо не може да оправдае потъпкването на националния суверенитет на страната, жертвите, разрушенията и огромните страдания”, каза президентът Румен Радев в Букурещ след среща с румънския си колега Клаус Йоханис. Той добави, че войната в непосредствена близост до нашите граници променя коренно средата за сигурност в района. “Рисковете от разрастването на конфликта в региона са налице”, подчерта държавният ни глава. Според него кризата в Украйна е откроила необходимостта от всеобхватна свързаност между Румъния и България - инфраструктурна, транспортна, енергийна, дигитална, технологична по отношение на нови тръбопроводи за доставка на гориво.
От Румъния Румен Радев настоя за ясен отговор дали изтребителите МиГ-29 ще могат да се обслужват в Русия, както и да се проучи дали това може да става в друга държава. В противен случай рискуваме небето над България да остане без охрана, смята той.
"Великотърновци и габровци заслужават да бъдат печелившата кандидатура за следваща европейска столица на културата в България, през 2032 година", обяви градоначалникът на старопрестолната столица Даниел Панов. Идеята за общата кандидатура е по..
Втора група студенти от България се включи през настоящата седмица в съвместния проект на Българския културен институт (БКС) в Берлин и Националната художествена академия (НХА) в София – "Творческата резиденция - Берлин 2025". Цел на проекта е..
В местността "Карандила" над град Сливен на 23 август се провежда ХХХII Национален събор на каракачаните . Организатор на събитието е Федерация на културно-просветните дружества на каракачаните в България. Откриването е в 10,30 ч., а час по-късно..
Втора група студенти от България се включи през настоящата седмица в съвместния проект на Българския културен институт (БКС) в Берлин и Националната..
"Великотърновци и габровци заслужават да бъдат печелившата кандидатура за следваща европейска столица на културата в България, през 2032 година", обяви..