В помощ на партньорите си от Националния природен парк „Тузловски лимани“ в Украйна, Българското дружество за защита на птиците започна кампания за набиране на средства. Целта е да бъдат осигурени вещи от първа необходимост, медикаменти и оборудване. Управата на парка е един от украинските партньори по проекта „Сигурен прелетен път“, които отговарят за управлението и опазването на една от най-ценните природни крайбрежни територии в Украйна – спирка, зимовище, където гнездят хиляди водолюбиви птици.
В рамките на проекта те имат водеща роля в дейностите в Украйна и отговарят за борбата с бракониерството и мониторинга на зимуващите птици. Сред служителите на екипа е бесарабският българин д-р Иван Русев, виден еколог и орнитолог, работещ от десетилетия за опазването на биоразнообразието на Украйна.
Съставил: Дарина Григорова
Снимки: bspb.org
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се изказаха различни гледни точки през последните няколко седмици. "Въвеждането на задължителен предмет..
Авиокомпаниите “Скай Експрес” (Sky Express) и Егейски авиолинии (Aegean Airlines) анулираха полети до и от Летище “Васил Левски” – София заради 24 часовата национална стачка в Гърция, съобщиха от столичното летище. Няма да се състоят..
Кадровата криза в туристическия сектор е достигала критични нива, като по различни данни до 70% от туристическите обекти работят с недокомплектован персонал. Икономическите загуби от нереализиран туристически потенциал се изчисляват на близо 1..
Последните дискусии в Съвместната историческа комисия между България и Северна Македония бяха напълно безплодни поради позицията на колегите от..
Бургас е домакин на 16-то издание на Sauvignon Selection (Селекция Совиньон) – основно направление в програмата на Concours Mondial de Bruxelles и един..
Военният научноизследователски кораб НИК 421 "Св. св. Кирил и Методий" се звърна след успешна трета мисия до Антарктида. Корабът акостира на Морската..