Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Числото на новозаразените значително превишава излекуваните от Covid

Снимка: БГНЕС

1943 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа при 1960 ден по-рано. 70 на сто от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 13% от направените 14 820 теста, сочи порталът coronavirus.bg.

Регистрираните активно болни нарастват с 618 до 191 282-ма. 246 са новоприетите в болници инфектирани. 79% от тях не са имунизирани. Хоспитализираните пациенти нарастват с 39 до 2055. На интензивно лечение са 236 заразени.

20 души са починали през денонощието с установен Covid. 16 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 1305.

Във вторник са поставени 1797 ваксини. Със завършен имунизационен цикъл са 2 048 030 души. С бустерна доза са 713 476. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заради войната в Украйна разляха червена боя пред руското посолство

Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..

публикувано на 23.02.25 в 14:05

Представят българския туризъм в Швеция и Дания

Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..

публикувано на 23.02.25 в 12:47

“Възраждане“ ще протестират в парламента срещу приемането на еврото

Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин Костадинов. “Протестът продължава и вътре в Народно събрание. Ще се съпротивляваме до последно", каза..

публикувано на 23.02.25 в 11:52