Ако Русия завладее цялата южна територия на Украйна, включително до река Дунав, ще има рискове за България, заяви за БНР ген. Съби Събев, бивш представител на страната ни в НАТО. Той добави, че доминацията на руския черноморски флот в Черно море буди тревога.
„С активирането на още четири батальонни бойни групи, включително и в България, НАТО преминава към засилено предно присъствие от Балтика до Черно море”, каза още ген. Съби Събев и прогнозира „по-крути мерки”, ако войната продължи. Той не изключи възможността Алиансът да премине към постоянно присъствие на по-големи формирования в източните съюзни държави.
Бившият ни представител в НАТО изрази и позицията, че България трябва да излезе от капана, в който сама се е вкарала – да бъде едно от двете изключения в НАТО от страните, оказали военна помощ на Украйна.
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към..