Голям благотворителен концерт под надслов “Солидарност с Украйна. С вас сме!” ще се състои днес следобед на столичния площад “Княз Александър Батенберг“. Сцената ще бъде изградена върху мястото, на което някога се е издигал мавзолеят на Георги Димитров. Инициатор на събитието е Васко Кръпката – лице на първите демократични митинги, а към него ще се присъединят много български рок музиканти, писатели, артисти и интелектуалци, които чрез силата на изкуството ще изразят своята позиция. Очаква се на площада да излязат и двама украинци – саксофонистът Ярослав Кмитко и китаристът Павло. На място ще има разположени кутии, в които ще се събират дарения за украинските бежанци. Средства могат да бъдат превеждани и по банков път:
Фондация „За Доброто“:
IBAN (BGN): BG08RZBB91551014249388
Титуляр: Фондация „За Доброто“
Основание: подкрепа за Украйна.
Ситуационен център „Отворени врати за Украйна“
IBAN BG88 UBBS 8002 1024 6395 50
Основание: подкрепа за Украйна
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва мащабно строителство на язовири в цялата страна. Така в периода 1950-1985 г. биват построени 216..
За 146-та си годишнина Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София кани 146 участници да се включат във второто издание на Голямата диктовка "Пазител на българския език". Инициативата ще се проведе на 22 май 2025 г. от 11:00 ч. в три от..
Под надслов "Заедно срещу жестокостта! Нови заплахи и ефективни решения в защита на животните" в София ще се проведе международна конференция, организирана от Емил Радев – евродепутат и зам.-председател на Интергрупата за защита на животните в..
Протестът на градския транспорт в София блокира движението на трамваи, автобуси и тролейбуси, както и учебния процес в училищата. От сутринта..
Протест под надслов "Достоен труд - достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!" възпрепятства тази сутрин излизането на превозните средства по..
Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със..