Министърът на външните работи Теодора Генчовска се срещна с министъра на икономиката и планирането на Кралство Саудитска Арабия Фейсал бин Фадел Алибрахим, който е на обиколка в Източна Европа, съобщи МВнР.
Посещението му в България е първо по рода си у нас, като целта е задълбочаване на установения политически диалог, сътрудничеството в сферата на сигурността, енергетиката и туризма, както и въпроси, свързани с развитието на отношенията в областта на икономиката и инвестициите. По думите на министър Генчовска, България разглежда Кралство Саудитска Арабия като един от най-важните партньори в Близкия изток и би желала двете страни да развият взаимноизгодни отношения в области от стратегическо значение.
На срещата бе отправена покана към Саудитска Арабия да посети Международното изложение за отбранителни продукти и услуги „Хемус 2022“ в Пловдив.
В кръга на разговорите, двамата министри обсъдиха войната в Украйна, както и продължаващите хутски атаки на територията на Саудитска Арабия и се обединиха около мнението, че всички конфликти трябва да се разрешат по мирен път и чрез преговори.
В "България днес" на 16 април слушайте: 02:18 Актуално от България и сънародниците по света 07:43 Прогноза за времето 13:35 Един век след най-бруталния терористичен акт в българската история –..
В четвъртък , 17 април, ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони в западната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на изолирани места там ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще е от..
Министерският съвет прие и внася за обсъждане в парламента промени в Наказателния кодекс, с които се завишават санкциите за изтезания на животни и се добавят нови, по-тежки наказания, когато стореното е заснето с цел разпространение. Когато..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му –..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на..
В "България днес" на 16 април слушайте: 02:18 Актуално от България и сънародниците по света 07:43..