Новите случаи на Covid-19 за денонощието са 497. Според данните на Единния информационен портал 6,56 % от направените 7572тестове са положителни. Хоспитализираните са 1851, от които 205 са в интензивни отделения. Новоприетите от вчера насам са 69. Починалите за последните 24 часа са 11 души, 473 пациенти са отчетени като излекувани.
Най-много нови случаи има в София –183, Варна - 48 и Бургас - 31.
Имунизираните през последното денонощие са 339. Хората със завършен ваксинационен цикъл у нас са вече 2 050 852 души, а с три дози са 724 711.Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
Радио България отбелязва своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч! Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България днес" на..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..