Време е да възстановим българското дипломатическо присъствие в Киев и Одеса. Биха се намерили дипломати, които са готови да възобновят работата на посолството и на генералното консулство, написа във фейсбук зам.-председателят на парламента Кристиан Вигенин.
„Възможно развитие на войната е атака към Одеска област, където е концентрирана българската общност. Гърция не успя да защити етническите гърци в Мариупол, но ние можем превантивно да дадем ясни сигнали по отношение на етническите българи. Такъв сигнал, наред с други, би бил дипломатическо присъствие в Одеса“ пише депутатът от БСП. Вигенин заявява, че лично е готов да придружи българските дипломати до Одеса.

Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..
С редица събития в цяла България се отбелязва Денят на народните будители. В деня, в който отдаваме почит на българските книжовници, просветители, борци за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски -..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..
Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в..