Между 15 и 17 април едни най-добрите графити артисти в България ще обединят усилия и талант, за да превърнат пешеходния подлез на Централна автогара-София в произведение на изкуството. Това ще се случи в рамките на второто издание на фестивала GRAFF EXPRESS, в който тази година ще участват 8 български и 2-ма чуждестранни автори. Идеята на е на артиста Николай Петров GLOW.
Дебютното издание на GRAFF EXPRESS беше преди две години, когато 300 кв. м от подлеза на Централна гара, водещ от автогарата към метрото, смени сивия си облик с артистичен цветен декор. С фестивала организаторите искат да покажат, че дори в графити изкуството, където индивидуалният почерк винаги е много важен, артистите могат да работят рамо до рамо и съвместната им работа да направи по-красив и приветлив облика на европейската ни столица.
Изборът на място не е случаен. „Това пространство е Врата към София и лицето, което виждат стотиците хиляди туристи, гости и жители на града ни, пристигащи тук или просто гонещи метрото“, казват от екипа на фестивала.
Официалното откриване на завършените стенописи ще бъде на 27 април с кураторска обиколка на локацията, съпроводена от онлайн тур на готовите произведения.
Graff Express се осъществява с финансовата подкрепа на Столична община, програма "Европа“ (2021) и в партньорство с район "Сердика".
Съставил: Весела Кръстева

Александра-Йоана Александрова – актриса, певица и модел с впечатляваща външност, музикален талант и ярко сценично присъствие, беше в София в края на юли и началото на август, за да пее Козет в популярния мюзикъл "Клетниците" в рамките на фестивала..
Вторият по големина град в България - Пловдив, за първи път става домакин на Дни на аржентинската култура и изкуство , които ще се проведат от 25 до 28 септември. Четиридневният фестивал включва изложби, литературни четения, концерти с музиканти..
Филмът "Made in EU", на реж. Стефан Командарев получи Голямата награда за пълнометражен игрален филм в 43-тото издание на Фестивала на българското кино "Златна роза" във Варна. Според журито, това е безкомпромисна творба, която освен че отразява духа на..
Звездата на българската сцена Силвия Томова е завършила елитната Държавна балетна академия "А. Я. Ваганова" в Санкт Петербург. Кариерата ѝ е свързана с..