Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 27.04.2022 г. – сряда

Предимно слънчево, с краткотрайни превалявания и гръмотевици

Снимка: БГНЕС

През нощта на отделни места в централните райони ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Над останалата част от страната облачността ще намалее до предимно ясно. Ще е почти тихо. Минималните температури ще са между 8° и 13°, в София около 7°.  

Утре, 27 април, ще е предимно слънчево. Около и след обяд над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи придружени с гръмотевици. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 23° и 28°, по-ниски по морския бряг, в София около 22°. 

Над планините преди обяд ще има разкъсана облачност, по-значителна над Стара планина. След обяд, в масивите от западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. По-интензивни ще са явленията в Родопите. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток, по най-високите части от запад-югозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 13°, на 2000 метра – около 8°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 6 ноември 2025 г.

В "България днес" на 06 ноември слушайте: 05:19 - Актуална информация от България и българските общности по света 18:22 - Кристо и Мариус Куркински с рецепти за това как можеш да отдадеш живота си на изкуството 30:00 - Арх. Ева Попнеделева и..

публикувано на 06.11.25 в 19:00

Времето остава облачно и дъждовно, на югозапад отново ще е без валежи

В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София ще е около 6°. През деня ще е облачно и с валежи, на повече места преди обед. В Северозападна България количествата ще са по-значителни. Почти без валежи и с временни разкъсвания на..

публикувано на 06.11.25 в 18:30
Александър Николоски и Гроздан Караджов

Възобновява се строителството на железопътна връзка между София и Скопие

Вицепремиерите и министри на транспорта Гроздан Караджов и Александър Николоски подписаха в Гюешево Споразумение за начало на изграждане на жп тунел между България и Република Северна Македония. Съоръжението е част от транспортния коридор "Западни..

публикувано на 06.11.25 в 14:35