Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

САЩ ще финансират Украйна през следващата половин година

Снимка: архив

САЩ са готови да отделят по 1,5 млрд. долара месечно за украинското правителство в идните 4-5 месеца, обяви първият заместник държавен секретар по европейските и евразийските въпроси Дерек Хоган. На конференция в центъра "Удроу Уилсън" във Вашингтон Хоган каза, че САЩ през последните 3 месеца са отпуснали на Киев около 53,6 млрд. долара.

Германия ще продължи да помага на Украйна с оръжие, заяви германският канцлер Олаф Шолц на пресконференция в Берлин. "Украйна се нуждае от оръжия, за да се защитава. И на този особено критичен етап ние значително разширяваме нашата подкрепа", каза Шолц.

"Шолц и неговото правителство трябва да не опитват да търсят баланс в отношенията между Украйна и Русия“, призова в интервю за обществената телевизия ZDF украинският президент Володимир Зеленски, който даде интервю за медията преди очакваната визита на канцлера в Киев.

В Telegram Зеленски каза, че битката за Северодонецк взима "ужасяващи" жертви. Украинското командване съобщи, че руските сили енергично атакуват и по посока към градовете Славянск и Харков, където имат известен успех. На свой ред украинските военни показаха видео, че вече са на 10 километра от гр. Херсон. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Краткотрайни валежи с гръмотевици и леко захлаждане

През нощта  над по-голямата част от страната облачността ще е значителна и на места, главно в Централна България, ще има валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, в източните райони – от североизток. Във вторник..

публикувано на 18.08.25 в 19:05

България днес - 18 август 2025 г.

В "България днес" на 18 август слушайте: 01:55 - Актуално от България и сънародниците по света 11:05 - Православен църковен календар – честваме Успението на преподобни Йоан Рилски Чудотворец 20:22 - Св. Йоан Рилски и св. Йоан Кронщадски..

публикувано на 18.08.25 в 19:00

Променят се правилата за издаване на туристически визи за САЩ

От 2 септември Държавният департамент на САЩ въвежда промени в критериите за освобождаване от интервю при кандидатстване за туристическа виза (B1/B2), съобщиха във Фейсбук от посолството на САЩ в София. Според новите правилa,  повечето кандидати -..

публикувано на 18.08.25 в 16:37