Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БНБ пуска златна монета за 300 годишнината от рождението на св. Паисий Хилендарски

Снимка: БНБ

От 27 юни Българската народна банка – БНБ пуска в обращение златна възпоменателна монета „Паисий Хилендарски – два златни лева“.

Цената на монетата е 3755 лева или 1920 евро.

Монетата ще се продава в централата на БНБ и в офисите на още пет други търговски трезора. До 29 юни всеки клиент – физическо или юридическо лице ще може да закупи от БНБ по една монета. След това възпоменателната монета „Паисий Хилендарски – два златни лева“ ще се продава без ограничения, съобщават от националната банка



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пътищата са проходими при зимна обстановка

Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..

публикувано на 18.02.25 в 08:30

"Агра 2025" среща науката с практиката

Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..

публикувано на 18.02.25 в 07:10

България днес - 17 февруари 2025 г.

На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..

публикувано на 17.02.25 в 19:00