В четвъртък максималните температури ще са от 25 до 30°. Краткотрайни валежи, гръмотевични бури и градушки ще има в Източна България. На запад ще е слънчево с временни заоблачавания.
По Черноморието няма да е за плаж. Ще е облачно с превалявания и гръмотевици. Максималните температури ще са от 26 до 29°. Морската вода е 24-27°. Вълнението на морето ще е до 3 бала.
Над планините в западната половина от страната вероятността за валежи е много малка. Над масивите от Източна България ще е облачно с дъждове и гръмотевици. Максималната температура на височина 1200 м ще е 19°, на 2000 м до 11°.
В петък над страната ще премине ново атмосферно смущение. Над западните райони ще вали и има опасност от градушки.
Тази година е последната, в която българите ще получават доходите си в левове. В каква валута ще декларират парите си пред данъчните догодина? Това е един от общо 221 въпроса за еврото, събрани от БНБ, на които централната банка отговаря на своя..
България днес - 3 юли 2025 г. В "България днес" на 3 юли слушайте: 05:10 - За проблемите на българските..
В петък, 4 юли, ще бъде слънчево и горещо с максимални температури между 33° и 38°, в София – около 33°. По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в следобедните часове до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат..
Тази година е последната, в която българите ще получават доходите си в левове. В каква валута ще декларират парите си пред данъчните догодина? Това е..
Исторически фестивал в местността "Градище", където се намират руините на ранновизантийска крепост, организира днес от 10:00 до 22:00 часа Регионалният..