Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 07.07.2022 г. - Четвъртък

Вълната на лятно захлаждане продължава

Снимка: БГНЕС

В четвъртък максималните температури ще са от 25 до 30°. Краткотрайни валежи, гръмотевични бури и градушки ще има в Източна България. На запад ще е слънчево с временни заоблачавания.

По Черноморието няма да е за плаж. Ще е облачно с превалявания и гръмотевици. Максималните температури ще са от 26 до 29°. Морската вода е 24-27°. Вълнението на морето ще е до 3 бала. 

Над планините в западната половина от страната вероятността за валежи е много малка. Над масивите от Източна България ще е облачно с дъждове и гръмотевици. Максималната температура на височина 1200 м ще е 19°, на 2000 м до 11°.

В петък над страната ще премине ново атмосферно смущение. Над западните райони ще вали и има опасност от градушки.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Всеки пети вид пеперуда в България е застрашен от изчезване

Цветни, ефирни, почти незабележими, пеперудите са навсякъде около нас – и денем, и нощем, и в града, и в селото.  В последните години обаче техният полет все повече започва да липсва в страните от Европа, в това число и в България, алармират..

публикувано на 06.07.25 в 08:45

Ансамбъл "Орфей" от Кърджали представя България на фолклорен фестивал в Косово

Представителният танцов ансамбъл "Орфей" при Дома на културата в Кърджали ще представи родопския град и България на Международния в столицата на Косово Прищина, предаде БТА. "Целим се високо и смятаме, че с програмата, която сме..

публикувано на 05.07.25 в 10:50
Веско Ешкенази и Стоян Караиванов

Плевенската филхармония с "Танго Classic" в различни градове на България

"Танго Classic" - така се нарича най-новият завладяващ проект на Плевенската филхармония с виртуозните инструменталисти Веско Ешкенази (цигулка) и Стоян Караиванов (бандонеон). Заедно с музикантите от Плевенската филхармония те повеждат..

публикувано на 05.07.25 в 09:00