Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентът ще изслуша премиера и министъра на енергетиката за доставките на газ

Снимка: БГНЕС

Днес парламентът ще изслуша премиера в оставка Кирил Петков и министъра на енергетиката в оставка Александър Николов относно доставката и цената на природния газ. Изслушването е по предложение на бившия енергиен министър Делян Добрев от ГЕРБ.  

Вчера енергийният министър в оставка Александър Николов обяви, че газохранилището в Чирен е пълно около 35%. Той допълни, че се работи за осигуряването на всички необходими количества природен газ, след като Русия спря доставките за България. Николов напомни, че България "разполага с активен договор с "Газпром Експорт" и комуникацията дотолкова, доколкото обхваща нормални правни и търговски отношения, не е спирала", предаде репортерката на БНР Юлияна Корнажева.

Министърът в оставка посочи още, че се водят разговори и за допълнителни количества азерски газ над посочените в съществуващия договор, като уточни, че допълнителните количества се договарят на пазарна цена, която е по-висока.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 65 премиерни модела мотоциклети на Moto Expo 2025 в София

Малко след откриването на мотосезона в София в края на март, столицата ни става домакин на най-голямото мото изложение у нас . То се провежда от днес до 14 април в Арена 8888 София. Публикта ще види между 700 и 800 машини, от които над 65..

публикувано на 11.04.25 в 08:15

Посрещаме кораба "Св. св. Кирил и Методий" с българските антарктици

Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) ще бъде тържествено посрещнат днес на морската гара във Варна. Лошото време забави пътуването и се очаква корабът да акостира на пристанището  към 16:00 часа днес, вместо в 10:00,..

публикувано на 11.04.25 в 07:05

В петък – облачно време с превалявания на места

В петък , 11 април, облачността отново ще се увеличава, но ще се задържи почти без валежи. Привечер на отделни места в Източна България, а през нощта срещу събота и в останалата част от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат минус..

публикувано на 10.04.25 в 18:15