Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още осем области с противоепидемични мерки

Снимка: БГНЕС

В нови осем области от днес се въвеждат противоепидемични мерки заради разпространяването на коронавирус – това са Пловдив, Благоевград, Кюстендил, Монтана, Перник, Разград, Стара Загора и Хасково. Така областите, попадащи в етап 1 от Националния оперативен план за справяне с пандемията от Covid-19, стават общо деветнайсет. 

В тях са задължителни носенето на маски в лечебни и здравни заведения, в обекти за предоставяне на социални услуги, спазването на физическа дистанция от минимум 1,5 м в места със струпване на хора, работа от разстояние при възможност. От 23 юли противоепидемични мерки ще бъдат въведени и на територията на област Ловеч. 


По публикацията работи: Иван Петров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Депутатите са разделени около идеята за таван на цените

Идеята за таван на надценките на основни хранителни продукти все още не е обсъждана с партньорите в управляващата коалиция. Според премиера Росен Желязков, пряка намеса на държавата на пазара на основните стоки от потребителската кошница е..

публикувано на 07.02.25 в 16:50

България и Франция ще отбележат 60-годишнината на своето акедемично сътрудничество

Председателят на Българската академия на науките (БАН) Евелина Славчева се срещна с посланика на Франция в България Жоел Мейер. Разговорът в Академията е била посветен на подготовката за съвместното отбелязване на 60-годишнината от подписването..

публикувано на 07.02.25 в 12:27

България днес - 6 февруари 2025 г.

В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..

публикувано на 06.02.25 в 19:00