Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Аржентинският посланик предлага пернишки сурвакари да гостуват на българите в Аржентина

Снимка: архив

Възможностите за културно сътрудничество между Перник и българската диаспора в Аржентина са обсъдени на среща между посланика на Аржентина у нас Алфредо Атанасоф и кмета на Перник Станислав Владимиров.

Посланикът на Аржентина, който е с български корени, е предложил да бъде осъществен културен обмен между пернишки и аржентински фолклорни групи. Предвижда се сурвакари да представят вековната традиция на Пернишкия край пред българите, живеещи от няколко поколения в Аржентина, предаде БТА.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вкусовете на есента шестват в кулинарен фестивал в София

Хладните есени вечери ни дават повод да се потопим в уютната атмосфера на софийските ресторанти и да опитаме нови вкусове, вдъхновени от световни кулинарни тенденции. Водеща италианска платформа за пътуване горещо препоръчва София през есента..

публикувано на 25.10.25 в 10:10

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира работа за годишен планов ремонт

От днес започва годишният планов ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй", който се очаква да продължи до началото на декември, съобщиха от атомната електроцентрала. По време на престоя ще бъде направена цялостна профилактика и техническо..

публикувано на 25.10.25 в 08:08

Спим един час повече на 26 октомври

В 04:00 ч. българско време на 26 октомври 2025 г., трябва да превъртим стрелките на часовниците с един час назад. Това означава един час повече сън, но той не елиминира стреса за организма в резултат на смяната на биологичния график – посочват..

публикувано на 25.10.25 в 08:05