Шейсет и две годишната Албена Пенева, която е с двигателно увреждане заради прекаран инсулт, плува два часа без прекъсване в басейн в Бургас. С две минути тя надхвъли предварително обявените два часа непрекъснато плуване на спортист с увреждания. Целта на жената от Поморие с 87% инвалидност е да промени обществените нагласи и отношение към хората с увреждания и техните усилия за възстановяване и желание за пълноценен живот.
Докато плуваше, Албена Пенева беше подкрепана в басейна от деца и възрастни, някои от които с увреждания. “Няма граници пред силата на човешкия дух”, коментира кметът на града Димитър Николов. По време на събитието беше организиран и благотворителен базар с предмети, изработени от хора с увреждания.
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..
Във вторник , 7 октомври, ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В..