Днес от 11 часа в Изпълнителната агенция за българите в чужбина ще се проведе среща на представители на български висши училища, приемащи студенти по ПМС 103 за образователната дейност сред българите в чужбина. В срещата ще участват и експерти от Дирекция „Висше образование“ от МОН, Дирекция „Миграция“ – МВР, както и от самата ИАБЧ.
Образователната политика спрямо сънародниците ни в чужбина е най-успешната от всички политики за българите в чужбина. Но в същото време промените в България и по света налагат корективи в практическите стъпки по приемане, записване, настаняване и установяване в България на приетите студенти. Те ще бъдат обсъдени участниците в срещата, а така също ще бъдат обменени полезни практики, посочват от изпълнителната агенция.
В новия епизод на подкаста "Мост на вярата" ви представяме Българската православна църковна община в Женева, Швейцария. Тя е учредена официално през 2018 г. на празника Рождество на Пресвета Богородица, който отбелязваме на 8 септември. Денят на..
Приключва гласуването за "Любима българка на публиката" На 25 септември 2025 г. (четвъртък) приключва гласуването за наградата "Любима българка на публиката", част от традиционния конкурс на Изпълнителната агенция за българите в чужбина – "Българка на..
В Пескара, Италия, се проведе среща между новата българо-италианска културна асоциация Rose Bianche – "Бели рози", и съветника по култура на града Мария Рита Карота. Обсъдиха се нови проекти за популяризирането и разпространението на българската култура..
В новия епизод на подкаста "Мост на вярата" ви представяме Българската православна църковна община в Женева, Швейцария. Тя е учредена официално през..