Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българската армия ще участва в проявите за Деня на независимостта

Снимка: Министерството на отбраната

Представителни формирования от Българската армия ще участват в проявите за 114-ата годишнина от провъзгласяването на независимостта на България. По традиция център на националните тържества на 22 септември е град Велико Търново. От 09.00 ч. в двора на църквата "Свети 40 мъченици“ ще бъде отслужен водосвет на бойното знаме на Националния военен университет "Васил Левски” и на знамената на държавни институции.

Велико Търново е домакин и на XV-ия Международен фестивал на военните духови оркестри. Музикантите ще се включат в празничното шествие, което тръгва в 11.30 часа от крепостта Царевец. В 12.30 часа започва шоу-спектакълът на участниците на площада пред пощата, където оркестрите ще представят шоу програма.

Представителният духов оркестър на ВМС ще изнесе концерт на площад "Антон Новак“ на входа на Морската градина във Варна от 16.00 ч.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Събитие в Софийския университет ни "потапя" в културното наследство на Азербайджан

Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..

публикувано на 09.10.25 в 15:05
Паметникът на благодарността в центъра на Бургас

Външно министерство осъди посегателства срещу синагога и еврейски паметник у нас

Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..

публикувано на 09.10.25 в 12:12

Часът на Радио България - Брой 67

В брой 67 на предаването слушайте: Молдова след изборите – как българите и гагаузите в страната „разчитат“ резултатите от вота – коментар на бесарабския българин Александър Ламбов и Михаил Сиркели, гагаузин с българско гражданство;..

публикувано на 09.10.25 в 12:00