Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дни на българското кино ще проведат в Тунис през октомври

Снимка: Министерство на външните работи

Посланикът на България в Тунис Веселин Дянков се срещна с Хайет Ктат Гермази, министър на културата на Тунизийската република. На срещата бяха обсъдени възможностите за развитие на културното сътрудничество между двете страни. 

Министър Гермази прие поканата да бъде специален гост на откриването на Дните на българското кино в Тунис /21-23 октомври 2022 г./, които посолството и Тунизийският национален филмов център организират съвместно с подкрепата на българския Държавен културен институт. По време на фестивала ще бъде представена и изложбата "България от птичи поглед". 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Sofia Art Fair 2025 – IMAGINE с мащабни творби и нови идеи от 13 държави

От 2 до 5 октомври София Тех Парк е домакин на единственото международно изложение за съвременно изкуство в България  Sofia Art Fair 2025 – IMAGINE . Събитието събира участници от 13 държави и водещи личности от световната арт сцена,..

публикувано на 02.10.25 в 07:15

"Цирколюция" в София!

24 представления на международни и български артисти, 15 циркови работилници за деца и възрастни, два концерта и една изложба – "Царете на магията", очакват жителите и гостите на София от 2 до 5 октомври в рамките на новото издание на "ЦИРКОЛЮЦИЯ!..

публикувано на 28.09.25 в 15:10
Александра-Йоана Александрова

Звезда на мюзикъла в Европа, Александра-Йоана Александрова дебютира и в родината

Александра-Йоана Александрова – актриса, певица и модел с впечатляваща външност, музикален талант и ярко сценично присъствие, беше в София в края на юли и началото на август, за да пее Козет в популярния мюзикъл "Клетниците" в рамките на фестивала..

публикувано на 27.09.25 в 17:35