Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българите в САЩ са готови за изборите на 2 октомври

Снимка: Ани Петрова

Т.н. мрежа на изборните доброволци в  чужбина отново  е молибизирана и  в пълна готовност за предстоящите на 2 октомври избори за български парламент. "Енергията, която съществува в последните няколко години след протестите през 2012 г. продължава да бъде налице. Продължаваме да бъдем оптимисти и мислим най-доброто за България. Каквото зависи от нас, го правим", каза за БНР координаторът за САЩ Даниел Дженев. 
В САЩ ще има 55 секции. Толкова е имало и през ноември миналата година. В много тях ще се гласува машинно. Информацията е на кореспондентката на БНР в САЩ Елена Цанева.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Киев отбелязаха българския Ден на народните будители

Представители на посолството на България в Украйна, преподаватели и студенти по българска филология в Киевския национален университет "Тарас Шевченко" отбелязаха заедно Деня на народните будители в Центъра по българистика на Киевския национален..

публикувано на 28.10.25 в 18:24

Рок легендите "Сигнал" с концерт в Лондон

Легендарната рок група "Сигнал" излиза на лондонска сцена на 1 ноември. Сънародниците ни в британската столица ги очаква незабравима вечер с култовите хитове на любимците на българската публика.  Концертът в The Alie Bar (на адрес: 133 Houndsditch, London..

публикувано на 28.10.25 в 18:22

Нутипуки ще премери сили с българските кукери във Финландия

Финландско-българската асоциация ще организира представяне на изложбата "Нутипуки срещу кукери" (Nuuttipukki vs Kukeri) в град Пори на 17 ноември 2025 г. Това съобщават от Посолството на България във Финландия чрез публикация на официалната си Фейсбук..

публикувано на 28.10.25 в 17:10