Президентът Румен Радев връчи отличията на лауреатите на президентската инициатива Награда "Джон Атанасов" за 2022 година. Борис Банков от Варненския икономически университет е носителят на отличието тази година. Наградата е за IT продукт, борещ се с плагиатството в академичните среди. Банков призова младите хора да избират България като място за развитие.
Специален плакет на президента "Св. св. Кирил и Методий" Радев връчи на инж. Сергей Михалев, конструирал автономен, самообучаващ се дрон за работа в подземни условия с липса на GPS покритие.
Награда "Джон Атанасов" се връчват за 20-а поредна година. Тя се връчва на млади български учени, изследователи и ученици в пет категории за успехи в олимпиади по информатика и изследвания в световен мащаб.
Изследователи от България и чужбина се събират в София за научната конференция "Терени и посоки". Форумът ще се проведе на 16 и 17 октомври в сградата на Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН, съобщават домакините...
По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на..
В сряда минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. През денонощието над по-голямата част от страната облачността ще остане значителна и..