Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Европарламента представиха проблемите на Босилеградско

Снимка: glaspress.rs

Представители на Сдружение "ГЛАС" – Босилеград и Локален фронт "ЕкоКраище" от Босилеград гостуваха в Европарламента в Брюксел по покана на eвродепута Андрей Ковачев.

Александър Димитров и Лиляна Василева се срещнаха с комисаря по разширяването Оливер Вархей, председателя на Комисията по външни работи Дейвид Макалистър и докладчика за Сърбия Владимир Билчик.

Те представиха проблемите на региона, липсата на икономическа перспектива, отливът на млади хора и най-вече екокризата в Босилеградско от дейността на оловно-цинковите мини "Босил-метал" в с. Караманица и "Грот" в Бесна кобила. Евродепутатите се ангажираха да се запознат с казуса и при възможност да посетят района. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българка от Одеска област пази традициите за производство на бесарабска паприка

Жителка на село Криничное, Одеска област, Парасковия Трандафилова произвежда от 15 години бесарабска паприка по стара семейна рецепта на майка си и баба си, съобщава украинската медия "Суспільне Одеса", цитирана от БТА. Жената разказа, че..

публикувано на 29.09.25 в 15:08

Изложба разкри български следи в архитектурата на Абу Даби

Център "Кристо и Жан-Клод" в Габрово представи изложба, проследяваща една малко позната, но значима история – как български архитекти и инженери участват в изграждането на модерния облик на столицата на Обединените арабски емирства. Българите са..

публикувано на 29.09.25 в 13:48

Българите в Загреб представиха националната кухня и фолклор

Българската общност в хърватската столица участва в "Дни на националните малцинства на град Загреб". Събитието бе организирано от Координацията на съветите и представителите на националните малцинства на  Загреб под егидата на кмета Томислав..

публикувано на 29.09.25 в 12:15