Днес се навършват осем месеца от началото на войната в Украйна. В предаването „България днес“ специален гост ще бъде художничката Йона Тукусер, бесарабска българка от Одеска област в Украйна. С нея ще говорим за периодите на гладомор в историята на българите от Украйна и Молдова през първата половина на XX век, за войната и оцеляването след нея. Повод за срещата ни най-нова й изложба в Националната галерия „Квадрат 500“ озаглавена „Глад“. Ще чуете и Татяна Станева, която днес от името на близо 800 украински българи внесе в Народното събрание отворено писмо до българските институции с искания за ясна държавна политика в конфликта и помощ за Украйна. А каква е политическата ситуация у нас към днешна дата и по-близо ли сме до сформиране на правителство след избора на Вежди Рашидов за председател на 48-то Народно събрание- ще чуете мнение на държавни експерти и политолози. За финал, в рубриката ни „Песен на деня“, ще чуете най-новата песен на Владимир Ампов-Графа „Грях“.
2.41 – Новини от България
9.50 – Прогноза за времето
14.50 – Политическата ситуация в България вещае трудно управление и още по-трудно съставяне на правителство
52.30 – Призив до родните институции отправиха близо 800 украински българи в отворено писмо от 24 страници- какви са исканията им ще научите от Татяна Станева, бесарабска българка от Киев
58.22 - Песен на деня
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936, и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към 89-ия рожден ден на Радио България. И още…. Водещ е Красимир Мартинов. 02:00 - Актуална..
На 13 февруари радиата по света говорят за климата – темата е акцент в Световния ден на радиото. "Въздухът ни прави равни и свободни" – мнението е на климатолога проф. Георги Рачев, с когото в "България днес" говорим за климатичната..