Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Български момичета се окичиха с медали по информатика

Снимка: Министерство на образованието и науката

Четирите български ученички в отбора по информатика завоюваха медали на Европейската олимпиада за момичета в Анталия, собщиха от министерството на образованието.  

Сребърни медали спечелиха Ясмин Ердим от Математическата гимназия "Гео Милев" и Нора Паскалева от Американския колеж в София. Бронзовите отличия имат Емилиана Димитрова от Софийската математическа гимназия "Паисий Хилендарски" и Деница Янкова от Природо-математическата гимназия в Шумен.

В отборното класиране българските момичета са трети. Техни ръководители са Пламенка Христова от Русенския университет и Илиян Йорданов от Софийския университет. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Министерството на финансите задейства в интернет изчислител за курса лев-евро

Онлайн калкулатор за превалутиране е вече активен на официалната интернет страница за въвеждане на еврото в България – evroto.bg . След като официално беше обявен курсът от 1.95583 лева за едно евро, калкулаторът е на видимо място на заглавната..

публикувано на 09.07.25 в 11:40

Бетани Хюз ще включи София и Пловдив в сериал за най-великите градове на света

"Българската история е преплетена с толкова много култури – и това е част от красотата ѝ", каза историкът проф. Бетани Хюз. Авторката на документални сериали представи своя филм "Съкровищата на България"  в централата на ЮНЕСКО в Париж. Събитието бе..

публикувано на 09.07.25 в 11:08

Екофорум в Цариброд обсъди икономическите перспективи на граничния район

Актуални екопроблеми, свързани със земеделието и минното дело в Цариброд, Стара планина и цяла Сърбия, бяха обсъдени на форум в граничната сръбска община. В дискусията участваха проф. Ратко Ристич от Лесовъдния факултет в Белград, председателят на..

публикувано на 09.07.25 в 11:04