На Архангеловден предаването "България днес" отново ще бъде верен спътник на ехото от деня. Ще се спрем на последните събития около украинските бежанци и мерките, които предприема страната ни към този момент. На 8 ноември отбелязваме Деня на Западните покрайнини, като се връщаме назад в историята, за да видим отпечатъка, който тя е оставила днес у нашите сънародници. За финал водещата Весела Кръстева ще ви разкаже за поредното световно признание за български музиканти. Приятно слушане!
01.25 - Новини от България
10.34 - Прогноза за времето
15.00 - Липсват поетапни мерки за независим живот на украинските бежанци в България
27.30 - Парк в Торонто ще носи името на българина Игнат Канев
28.50 - Посолството на България в Мадрид започна кампания за представяне на места и обекти в Испания, свързани със страната ни
48,00 - Десислава Семковска разговаря с етнолога д-р Илия Вълев, автор на изложбата "Когато момчето става мъж…" : Казармата във времената на социализма" в Пловдив
58.10 - "Песен на деня" – "Ако някога“ на група X-R@Y, лауреати на John Lennon Songwriting Contest
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
В "България днес" на 22 Септември слушайте: 01:47 - Актуално от България и сънародниците по света 12:55 – В деня на Независимостта на България говорим с историка проф. Николай Кънев – зам.-ректор на Великотърновския..
В "България днес" на 18 септември слушайте: 04:34 - Актуално от България и за общностите с българи по света 19:21 – По-слаба реколта, но и засилен интерес към виното отчитат в сектора 37:06 – От Кърджали, през Истанбул - до..
В "България днес" на 17 септември слушайте: 02:28 - Актуално от България и сънародниците по света 16:07 - Православен църковен календар – почитаме сестрите Вяра, Надежда и Любов и майка им София, както и на мъченица Теодотия и на свети Нил..
В "България днес" на 22 Септември слушайте: 01:47 - Актуално от България и сънародниците по света 12:55 – В деня на..