Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предупреждение за опасни валежи в 20 области на страната

Дъждовно време
Снимка: РАДИО ВИДИН

В понеделник  над България ще премине студен атмосферен фронт. Ще вали над цялата страна. В област Благоевград е подаден оранжев код за опасни валежи. Минималните температури ще са от 8 до 13°; в София - 9°. Максималните ще са от 11 до 16°, в югоизточните райони до 20°, в София ще е 11°. След обяд от северозапад валежите ще спират.

По Черноморието  ще вали. Максималните температури ще са 18-21°. Морската вода е 15-16°. Вълнението на морето ще е до 4 бала.

В планините  ще е облачно и мъгливо с валежи. Над 1600 м. надморска височина ще пада сняг. Максималната температура на 1200 м ще е 7°, на 2000 м до 1°.

Във вторник  валежите ще спрат и над страната ще има разкъсана облачност. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Краткотрайни валежи с гръмотевици и леко захлаждане

През нощта  над по-голямата част от страната облачността ще е значителна и на места, главно в Централна България, ще има валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, в източните райони – от североизток. Във вторник..

публикувано на 18.08.25 в 19:05

България днес - 18 август 2025 г.

В "България днес" на 18 август слушайте: 01:55 - Актуално от България и сънародниците по света 11:05 - Православен църковен календар – честваме Успението на преподобни Йоан Рилски Чудотворец 20:22 - Св. Йоан Рилски и св. Йоан Кронщадски..

публикувано на 18.08.25 в 19:00

Променят се правилата за издаване на туристически визи за САЩ

От 2 септември Държавният департамент на САЩ въвежда промени в критериите за освобождаване от интервю при кандидатстване за туристическа виза (B1/B2), съобщиха във Фейсбук от посолството на САЩ в София. Според новите правилa,  повечето кандидати -..

публикувано на 18.08.25 в 16:37