Над 314 хиляди българи, пребивавали в чужбина в периода 1980 г.-2021 г. за повече от една година, са се завърнали у нас. Това показват данните на НСИ от преброяването през 2021 г. Топ 10 на държавите, в които са мигрирали наши сънародници, са Великобритания, Германия, Испания, Гърция, Турция, Русия, Италия, САЩ, Нидерландия и Франция.
Най-много българи са се завърнали от Великобритания – 47 хил., Германия – 41 хил., Испания – 27 хил., и Гърция – 27 хил. София и Пловдив са сред най-предпочитаните градове за живеене от завърналите се у нас български граждани.
Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция. На пункта се извършва цялостна реконструкция и в сряда ще се..
Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе пред паметника на моряка в Морската градина в..
Конкурс за есе на тема "140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия" обяви през Фейсбук Генералното консулство на България във Валенсия във връзка с предстоящия Ден на съединението – 6 септември. Конкурсът е..
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България..
Във вторник минималните температури ще са от 15 ° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на..
В "България днес" на 05 Август слушайте: 01:21 – Актуално от България и сънародниците по света 08:48 – Икономика на очакваното – как..