В минутите на "България днес" ще чуете:
Как децата на сънародниците ни в Бразилия се подготвят за коледните и новогодишни празници и защо бесарабските българи в далечната страна носят румънски паспорти, а мечтаят да бъдат признати за българи?
За ситуацията в Украйна с днешна дата и има ли дискриминация срещу бесарабските българи там говори административният ръководител на прокуратурата в Одеса, бесарабският българин Сергий Костенко. Музиката в програмата е вдъхновена от концерта на Белослава на 6 декември, с който певицата с топъл глас и пленителна усмивка отпразнува 22 години на сцената. Водещ на броя е Елена Каркаланова.
00:53 - Новини от България и българите по света
08:06 - Прогноза за времето в страната и чужбина
13:42 - Актуални данни за доходите и заетостта на българите
22:07 - Има ли дискриминация срещу бесарабските българи в Украйна – мнение на административния ръководител на прокуратурата в Одеса, бесарабския българин Сергий Костенко.
32:15 - Българчетата в Бразилия посрещат Коледата със занимателна работилница
43:30 - Бесарабските българи в Бразилия не забравят своите корени–интервю с Мая Даскалова, преводачка от португалски на книгата „Имиграцията в Бразилия и Уругвай: бесарабски българи и гагаузи“
57:57 - Песен на деня: "Знак" на Innerglow
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
В "България днес" на 15 септември слушайте: 06:34 - Актуално от България и за общностите с българи по света 17:04 - Неделните ни училища са все повече – интервю с д-р Мая Падешка 29,10 - Законодателни промени за модернизация в образованието..
В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – "По съседски" – новини от Балканите 23:46 – София през погледа на Иван Шишиев 33:13 – Православен църковен..
В "България днес" на 11 септември слушайте: 06:52 - Актуално от България и за общностите с българи по света 26:12 – Пътешественикът Мартин Граховски – за странстването по света 44:02 – Пътешественикът Мартин Граховски - отново в..