Карлос Насар спечели злато в изтласкването и подобри световния рекорд в движението на Световното първенство по вдигане на тежести в Богота (Колумбия).
18-годишният българин направи три неуспешни опита в първото движение – изхвърлянето, след което постигна рекордните 220 кг при третия си опит в изтласкването. Още в първия си опит в изтласкването българинът записа 212 кг и поправи световния рекорд за юноши. След това не успя на 217 кг, но при третия си опит с 220 кг си осигури златото в това движение и счупи световния рекорд и при мъжете.
Това е втори медал за България от първенството, след като Божидар Андреев спечели сребро в изхвърлянето в кат. 73 кг.
Участието на България в съревнованието продължава в сряда.
Премиерът Росен Желязков свика за днес съвещание, свързано с пътната безопасност и борбата срещу войната по пътищата на страната. В него ще се включат министри, представители на ресорни ведомства и на неправителствения сектор. Ще бъдат обсъдени..
През нощта над по-голямата част от страната ще бъде предимно ясно. В много райони вятърът ще стихне. Само в Дунавската равнина ще духа слаб и временно умерен западен вятър. Минималните температури ще бъдат минус 5° и 0°, по високите полета и..
Уникална творителница "Семенце Доброта" ще отвори врати на Цветница, а мястото ѝ е още по-специално – Градина "Вдъхновение" в Божурище. "Обичам да идвам тук . Вижте усмивките на всички тези хора…, когато сме заедно, всичко се получава!" – казва едно..
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се..
Шофьорите да карат максимум с 130 км в час на магистралите – с десет по-малко от сега разрешената скорост, решиха депутатите от парламентарната Комисия..
В четвъртък , 10 април, облачността ще се увеличи до значителна и ще започнат валежи предимно от дъжд. Ще бъде ветровито с умерен, в Дунавската..