В четвъртък минималните температури ще са между минус 5 и 0°, малко по-високи ще са по Черноморието. В София ще е около минус 2°. До обяд, главно в Дунавската равнина, ще има мъгли или ниска облачност. През деня ще е предимно слънчево. Максималните температури ще се покачат до 7-12°, в столицата – около 9°. По-ниски ще останат стойностите в районите с мъгла.
По Черноморието максималните температури ще са 9-10°. Морската вода е 10-11°. Вълнението на морето ще е до 2 бала.
В планините ще е предимно слънчево. Максималната температура на височина 1200 м. ще е около 11°, на 2000 м. до 5°.
В петък ще се затопли с още 1-2°, ще остане без валежи.
От новата учебна година университетът в молдовския град Тараклия официално ще обучава студенти като филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев". С това сливане на двете учебни заведения етническите българи в Молдова ще имат лесен достъп до..
Един живот, заобиколен от книги, думи и мъдрост – така може да бъде описан пътят на известната преводачка Янка Трифонова Селими, която и до днес, на 90-годишна възраст, продължава да предизвиква времето със своята страст и отдаденост към литературата...
Първото международно военно състезание "Най-добър войн" ще се проведе на 25 и 26 юни 2025 г. в Националния военен университет "Васил Левски" във Велико Търново. Турнирът се провежда под егидата на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и се..
В становищата на Еврокомисията от 2023 и 2024 г. за напредъка на Северна Македония липсват формулировки, отнасящи се до "македонска идентичност" и..
От 20:00 ч. тази вечер на площада пред НДК, в центъра на София, ще се състои концерт на легендарния Оркестър на Дюк Елингтън , който се организира от..
Във вторник , минималните температури ще са от 16° до 22°. В София ще е 16°. През деня облачността от североизток ще намалява, но над Югоизточна България..