В четвъртък минималните температури ще са между минус 5 и 0°, малко по-високи ще са по Черноморието. В София ще е около минус 2°. До обяд, главно в Дунавската равнина, ще има мъгли или ниска облачност. През деня ще е предимно слънчево. Максималните температури ще се покачат до 7-12°, в столицата – около 9°. По-ниски ще останат стойностите в районите с мъгла.
По Черноморието максималните температури ще са 9-10°. Морската вода е 10-11°. Вълнението на морето ще е до 2 бала.
В планините ще е предимно слънчево. Максималната температура на височина 1200 м. ще е около 11°, на 2000 м. до 5°.
В петък ще се затопли с още 1-2°, ще остане без валежи.
Комисията за защита на конкуренцията е започнала секторен анализ на пазара на храните. След извършените проверки на НАП, КЗП и КЗК в над 300 обекта във България и 50 търговски вериги, КЗК е изискала информация от търговците дали има обективни причини..
България е държавата с най-ниски цени на основните горива – бензин и дизел, в Европейския съюз, сочи статистиката. С очакваното приемане на единната европейска валута от 1 януари догодина обаче страховете на хората се повишават, най-вече в посока..
Бившият зам.-министър на финансите Георги Клисурски от "Продължаваме Промяната" обяви, че напуска ПП. В публикация във Facebook Клисурски написа: "Напускам ПП. Разочарован и омерзен". Съпартиецът му Стоил Моллов също обяви, че подава заявление за..
От 26 до 29 юни Белоградчик е домакин на първия фестивал, посветен на традиционното ястие " бел муж". Това автентично лакомство е неразделна част от..
Три зубърчета са се появили на бял свят в Източните Родопи през последните седмици, съобщиха от фондация "По-диви Родопи". Те са първото попълнение към..
В центъра на Вършец вече пулсира новият пеещ фонтан. Съвременната атракция преобрази централния площад и се превръща в любимо място за местните жители и..