Депутатите приеха окончателно удължаването на действието на тазгодишния бюджет и за 2023 година. От 1 януари отпадат 25-те стотинки компенсация на литър гориво. "В него няма допълнителни разходи, които да натоварват. Един бъдещ бюджет, който ще се разработва от едно редовно правителство, когато бъде то избрано", коментира бюджета финансовият министър Росица Велкова.
Парламентът забрани на правителството да разплаща разходи с европейски средства и с пари от Сребърния фонд. Министърът на финансите заяви, че няма опасност за изплащане на пенсиите, защото има нужните средства от национално финансиране. Не беше прието предложението на ПП първите два дни от болничните да се заплащат от работодателите. Отхвърлено беше и предложението да се актуализират пенсиите всяка година по Швейцарското правило.
Хиляди се събраха в центъра на София, за да се обявят в защита на българския лев. Подобни протести се провеждат и в други градове на страната. Организаторите - политически формации и неправителствени организации, обявиха, че целят да покажат общественото..
Стотици вярващи се включиха в литургия на открито в центъра на Пловдив по повод 1700 години от първия Вселенски събор в Никея и празника на небесния покровител на града - свети апостол Ерм, предаде репортерката Кремена Данева от БНР - Пловдив. В..
В навечерието на Деня на детето - 1 юни, Национална мрежа за децата излезе на протестно шествие с начална точка - Съдебната палата в София срещу насилието над деца. Шествието под надслов "Да защитим децата си. Да се обединим!" е в отговор на тревожната..
В сезона на абитуриентските балове и в самия край на учебната година през юни поглеждаме към вълненията на младите хора, на които предстои да отворят..
Враца и областта в последните години се утвърдиха като икономически център на Северозападния регион на България. Според най-актуалните данни на..
Денят на детето има юбилей – на 1 юни 2025 година се навършват точно 100 години от обявяването на датата за Международен ден на детето. Това става..