България се превърна във фактор на Балканите и Европа чрез партньорствата, укрепващи икономическата и енергийна сигурност. Те са в интерес на съседните ни държави, партньори и съюзници в ЕС и НАТО, заяви президентът Румен Радев.
Пред форума "The World Ahead 2023" в София, организиран от сп. "The Economist" президентът подчерта, че въпреки кризата данните от 2022 г. показват подем на българската икономика, особено в износа. Той посочи, че се променя и индустриалната структура от износ на суровини към експорт на продукти с висока добавена стойност. "България има реален ръст на индустриалното производство", каза президентът.
Като средносрочно предизвикателство пред българската икономика Радев изтъкна овладяването на инфлацията, която води до задълбочаващо се социално разслоение.
В сряда, над по-голямата част от страната облачността ще е значителна, временни разкъсвания ще има преди обяд над Западна България. На отделни места, в Източна България и планинските райони, ще превали съвсем слаб сняг. Ще духа до умерен, в източните..
В Българския културен център в Берлин известната журналистка Кристина Патрашкова ще представи книгата си "Въпреки всичко. Българските писатели в годините на цензурата". Изданието е разказ за историята и съдбата на едни от най-известните български..
Във вторник , 4 фвруари, минималните температури ще бъдат между минус 3 и 2°, в София - около минус 2°. През деня студеният въздух ще обхване цялата страна. По-значителна облачност ще има над южната половина от страната. Главно в Рило-Родопската..
Деана Хааг е родена в Кливланд, щата Охайо. Израства с мечти за приключения и нови хоризонти. Завършва специалност "Изящни изкуства" в колежа..
На 5 февруари в "България днес" ви предлагаме да научим кои са българските градове, които ще издигнат кандидатурата си, за да станат Европейска столица на..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..